Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vienas pokytis padės išvengti svorio augimo po 40-ies

Kuo vyresni tampame, tuo sunkiau išlaikyti norimą svorį. Kaip dažna moteris sako – atrodo, storėjama nuo oro.
Svarstyklės
Svarstyklės / Fotolia nuotr.

Visgi subalansuota mityba, fizinis aktyvumas yra patys paprasčiausi ir visiems žinomi dalykai, kuriuos taikydami galime gerai jaustis, tačiau dažniausiai pritrūksta valios ir ne tik jos.

Kaip prevention.com sako straipsnio autorė Lauren Streicher, dažniausiai ji savo kabinete iš moterų, peržengusių 40-ies metų slenkstį, girdi šią frazę: „Nesvarbu, ką bedaryčiau, svoris vis tiek auga.“

Nuo 45 iki 55 metų galite pasunkėti net 25 kg!

„Aš pati, įžengusi į keturiasdešimtmetį pajaučiau, jog mano įprastinė sporto ir mitybos rutina nebeveikia. Kai pamačiau, kad priaugau penkis kilogramus, aš nusipirkau naujas svarstykles. Nepaisant to, kad dariau tai, ką patariu savo pacientams (negerti gazuotų saldžių gėrimų, skaičiuoti kalorijas, atsisakyti duonos, stebėti porcijų dydį), mano svoris nekito.

Faktas tas, kad vidutinio amžiaus moteris per metus priauga maždaug 700 g, na o menopauzės metu pasiekiamas pikas – 90 proc. moterų priauga apie 2,5 kg per metus. Ir nors tai neatrodo daug, tačiau nuo 45 iki 55 metų galite pasunkėti net 25 kg!“ - teigia specialistė.

Svorio augimas gali būti siejamas ir su mityba ar, tarkime, skydliaukės veikla, tačiau ypatingą vaidmenį čia atlieka keli hormonai.

Stresas skatina hormono kortizolio augimą

Vidutinis amžius kažin ar gali būti ramybės metas – vaikai pradeda studijuoti, tėvai sensta, gyvenime gali įvykti pokyčių – nuo darbo praradimo, artimo žmogaus netekties ar skyrybų.

Pridėkite menopauzės sukeliamus pojūčius, nemigą, karščio bangas, todėl streso netrūksta. Dėl šios priežasties didėja streso hormono kortizolio, norisi saldumynų, skatinamas svorio augimas, kaupiasi riebalų ląstelės.

Estrogeno kritimas skatina svorio pasiskirstymą

Estrogeno mažėjimas netiesiogiai veikia svorio didėjimą dėl vienos labai svarbios priežasties. Pasirodo, tai turi didelę įtaką kokybiškam nakties miegui.

Sprendimas – daugiau miego

Tad sugrįžkime prie to – kodėl miegas yra toks svarbus. Metaboliniai pokyčiai, kurie atsiranda dėl sutrikusio miego, trukdo mesti svorį. Kitaip tariant, sukeliami svorio reguliavimo hormonų pokyčiai, tad alkio hormonas grelinas didėja, o alkį mažinančio hormono leptino – mažėja.

Grelinas ne tik didina apetitą, bet ir skatina rinktis tokius produktus kuriuose gausu riebalų ir angliavandenių, todėl svoris gali augti labai greitai. O kai esate išsekę, labiau traukia pica nei garuose ruoštos daržovės bei lova, o ne aktyvi fizinė veikla.

„Stebuklingas skaičius – 7 valandos miego yra jūsų siekiamybė, tačiau tai įgyvendina ne visi, o net viena naktis, kai miegate mažiau, turi neigiamos įtakos metabolizmui, todėl pagrindinis jūsų tikslas – kuo geriau išsimiegoti.

Kai savo gyvenime pasitelkiau tam tikrus pokyčius, kad patirčiau mažiau streso ir geriau miegočiau, mano svoris pradėjo kristi“, – sako straipsnio autorė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius