Atsisiųskite
aplikaciją

Miesto Laboratorija - žalias ateities planas mūsų augantiems miestams

Sprendimų karta
Kaip įsivaizduojate ateities miestą? Ar vizijoje vis dar betonas, metalas ir lemputės? Skubantys žmonės, oru lakstančios transporto priemonės? O gal vietoje betono ir metalo - ant...
Skaityti daugiau

Kaip įsivaizduojate ateities miestą? Ar vizijoje vis dar betonas, metalas ir lemputės? Skubantys žmonės, oru lakstančios transporto priemonės? O gal vietoje betono ir metalo - ant namų sienų ar stogų įkurti ir kiaurus metus derlių duodantys daržai ir sodai? Gal išmani vartojimo ir atliekų sistema? Gal visi rajonai pilnavertiškai pritaikyti ten gyvenančiai bendruomenei?

 

Apie žalius sprendimus gyvenant miestuose pasakoja Goda ir Agnė, kurios prieš kelerius metus įkūrė aplinkosauginėmis idėjomis varomą edukacinį bendruomenės centrą "Miesto Laboratorija", veikiantį Vilniaus Antakalnio mikrorajone. "Miesto Laboratorija" yra vienas iš nedaugelio socialinių verslų, kurie pilnai save išlaiko iš ekonominės veiklos: ten veikia fantastiška kavinė, vyksta gausybė renginių, edukacijų ir, be abejonės, veikia hidroponinis daržas.

 

"Miesto Laboratorijoje" interjeras itin stilingas, nors nė vienas baldas ar daiktas nebuvo pirktas. Kavinės ir restorano veikloje stengiamasi visiškai nesukurti atliekų. Tualete naudojama pilko vandens sistema, hidroponiniame darže auga salotos ir kitos gėrybės, užsukus galima įsigyti kokybiškų pakaitalų vienkartiniams buities produktams ir įsikvėpti žalesnio gyvenimo idėjų bei praktikų.

 

Kviečiame pasiklausyti mūsų pokalbio!

 

Miesto Laboratoriją galite rasti Antakalnio g. 17 (13 pastatas) arba internete:

Facebook: https://www.facebook.com/miestolaboratorija/

WWW: https://www.facebook.com/miestolaboratorija/

Instagram: https://www.instagram.com/miestolaboratorija/

 

SPRENDIMŲ KARTA - podcastas apie socialinius verslus ir socialines inovacijas. Tai pozityvūs pokalbiai apie šiuolaikinius sprendimus socialiniams, sveikatos, aplinkosaugos, švietimo ar kitiems iššūkiams.

 

Sprendimų karta esame mes - gyvenantys pastarųjų dviejų šimtų metų pramonės ir vartojimo pasekmėse, tačiau drauge turintys didesnius nei bet kada anksčiau gebėjimus ir galimybes kurti tinkamus teigiamo poveikio sprendimus. Ir tai darome!

 

Podcasto svečiai - socialiniai verslininkai, inovatoriai, praktikai ir kiti aktyvūs socialinės ekonomikos dalyviai bei kūrėjai, turintys veržlių idėjų mūsų visų dabarčiai ir ateičiai.

 

Podcastą pristato Lietuvos socialinio verslo asociacija, veda Simona Laiconaitė.

Naujausios