Kultūra
Pavadinimas Trukmė
„Šiandien, kai daugelis politinių diskusijų tampa pernelyg schematiškos ir vienpusiškos – „aš teisus, tu klysti“ – istorija, ypač Romos pavyzdys, padeda priminti, kad pasaulis nėra toks paprastas. Ji moko, kaip svarbu suprasti, jog situacijos dažnai yra daugiasluoksnės, prieštaringos ir reikalaujančios nuodugnesnio žvilgsnio. O šiais laikais mums reikia ne dar daugiau supaprastinimo, o sugebėjimo priimti istorijos sudėtingumą“, – interviu metu savo nuomone dalinasi pasaulyje pripažinta mokslininkė Mary Beard.
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras su giliu liūdesiu praneša, kad eidamas 74-uosius mirė lietuvių operos baritonas Arvydas Markauskas, LNOBT scenoje dainavęs nuo 1979 m. iki 2015 m.
Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Darius Jakavičius tikisi, kad bus ištirtos ir iki šiol netyrinėtos Vilniaus arkikatedros požemių erdvės.
Ant Žvėryne esančio pastato Vilniuje bus įrengta atminimo lenta Pasaulio tautų teisuoliams – Danieliui ir Marijai Jurkams.
MO muziejus pradeda vasaros renginių sezoną – nemokami, visiems atviri „MO lauke“ koncertai bei poezijos skaitymai vėl suburs mieste vasarojančius vilniečius ir sostinės svečius, rašoma MO muziejaus pranešime žiniasklaidai.
Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Panevėžio, Molėtų ir Utenos rajonų savivaldybėms perduoti keturis šiuo metu Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos patikėjimo teise valdomus knygomatus.
Antradienį Pakruojo rajono savivaldybė pranešė, kad mirė skulptorius, medžio meistras, mylimas Pakruojo krašto tautodailininkas Pranciškus Miežis.
Nors A|CH teatro šokio spektaklio „Karalių pasaka“ premjera – dar tik liepos pabaigoje, susidomėjimas naujausiu Anželikos Cholinos darbu, kurį ji dedikavo Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui, milžiniškas – dalis paskelbtų pasirodymų jau išparduota, o praėjusį mėnesį pradėjus platinti bilietus per pirmąsias dienas buvo nuperkama rekordiškai daug – po 500 bilietų ir daugiau kasdien.
Kultūros kompleksas „Sodas 2123“ vasarą pasitinka naujienomis ir pristato skulptūrinę instaliaciją „Molio aikštelė“ – erdvę, kviečiančią vaikus ir suaugusiuosius įsitraukti į žaidimus bei molio tyrinėjimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Liepos pradžioje jau 59-ąjį kartą vyksiančiam Karlovi Varų festivaliui (Čekija) paskelbus programą – net dvi geros žinios Lietuvai. Viename reikšmingiausių Europos festivalių vyks dviejų lietuvių filmų pasaulinės premjeros. Vytauto Katkaus debiutinis ilgametražis filmas „Svečias“ varžysis svarbiausioje – pagrindinėje – konkursinėje programoje, o Gabrielės Urbonaitės „Renovacija“ – „Proxima“ konkurse, rašoma pranešime spaudai.
Liepos 10–13 dienomis Vilniaus viešosiose erdvėse aštuntą kartą vyksiantis tarptautinis gatvės menų festivalis „Spot“ dar kartą pakvies gyventojus ir miesto svečius patirti miestą per meną. Šių metų festivalio programos širdyje – paprasta, bet reikšminga mintis: mieste tu niekada nesi vienas, rašoma festivalio pranešime spaudai.
Tarptautinis festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ ir Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Signatarų namai trečius metus iš eilės kviečia vilniečius ir miesto svečius į nemokamų renginių ciklą „Pro atvirus langus“, rašoma pranešime spaudai.
Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje trečiadienį pradedamos dalyti nurašytos knygos.
Vilniuje, Prezidentūros rūmuose, trečiadienį vyks pasaulio lietuvių rašytojų suvažiavimo atidarymas.
Ilgai laukta vasara jau čia – vaikai džiaugiasi į pabaigą artėjančiais mokslo metais, kai dienos taps laisvesnės ir kupinos smagių nuotykių. Vis dėlto, kartais to laisvo laiko atrodo tiek daug, kad vaikai nebesugalvoja, ką su juo daryti.
Šį penktadienį, birželio 6 d., 19 val., Lietuvos dailininkų sąjungos meno erdvėje „Medūza“ bus atidaryta danų menininkės Christine Dahlerup paroda „The Moon“, rašoma galerijos pranešime spaudai.
Pernai rudenį Prancūzijoje vyko Lietuvos sezonas – dviejų šalių partnerystės pagrindu surengta kultūrinė programa, skirta pristatyti šiuolaikinę Lietuvos kultūrą įvairiomis, dinamiškomis formomis, rašoma Šiuolaikinio meno centro pranešime spaudai.
Gegužės 30-osios vakarą kino salėje įvyko dokumentinio filmo „Laisvės švyturiai“ premjera. Vizualiai poetiškas pasakojimas kviečia žiūrovus pažvelgti į unikalų Lietuvos pajūrio paveldą – švyturius – ne tik kaip į inžinerinius statinius, bet ir kaip į gyvą istorijos, atminties ir pajūrio žmogaus kasdienybės dalį. Vasarą daugiau nei pusantros valandos trukmės juosta pasirodys LRT eteryje ir apkeliaus pajūrio miestus, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vilniaus miesto savivaldybė žengia svarbų žingsnį, siekdama pirmą kartą sostinėje įamžinti pirmąjį Lietuvos prezidentą Antaną Smetoną. Vadovaujantis 2022 m. gruodžio mėn. Vilniaus miesto tarybos priimtu sprendimu, skelbiamas konkursas, kurio tikslas – išrinkti geriausią aukštos meninės vertės paminklinio objekto idėją, praneša savivaldybė.
Šį savaitgalį Klaipėdoje rinksis moksleiviai iš visos Lietuvos: birželio 8 d., sekmadienį, 17.00 val. Klaipėdos vasaros koncertų estradoje įvyks festivalio „Mes – Lietuvos vaikai“ šventinis koncertas. Koncertas pripildys estradą tūkstančiais choristų, šokėjų ir muzikantų, kurie uostamiestyje sukurs nepakartojamą Dainų šventės nuotaiką.