Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 1d. 08:55

Metų netektis prisimenant: tarp Anapilin išėjusių – E.Sidaras, R.Žilinskas, D.Mertinas

Egidijus Sidaras, Rokas Žilinskas, Dalius Mertinas
15min montažas / Egidijus Sidaras, Rokas Žilinskas, Dalius Mertinas

Lapkričio 1-ąją prisimename tuos, kurie išėjo Anapilin. Šiais metais mirtis pasiglemžė ne vieną politikos, sporto, kultūros, pramogų pasaulio asmenybę. Išsivedė, atrodytų, pačiame jėgų žydėjime, kai prieš akis dar laukė gražūs gyvenimo metai, nenuveikti darbai, nesukurti vaidmenys ir kolekcijos.

Visų šventųjų dieną, Vėlinių išvakarėse, dar kartą prisimename garsias asmenybes, kurių 2017-aisiais neteko Lietuva.

Dar metų pradžioje po sunkios ligos Vengrijoje mirė žymus fotografas, keliautojas, poetas, Gedimino Didžiojo ordino kavalierius Paulius Normantas. Jam buvo – 68-eri.

P.Normantas dalyvavo penkiolikoje ekspedicinio pobūdžio kelionių po Tibetą, Himalajus, Indiją, Tailandą, Mianmarą, Butaną ir kitas valstybes. Jis – daugelio fotoalbumų, kalendorių autorius, rašantis haiku, kurios paskelbtos tarptautiniame žurnale. Žymus fotografas buvo pelnęs ne vieną apdovanojimą.

Sauliaus Žiūros nuotr./Paulius Normantas
Sauliaus Žiūros nuotr./Paulius Normantas

Sausio viduryje mados pasaulį sukrėtė žinia – dizainerį, mados namų „Cantas“ vadovą Egidijų Sidarą (40) ištiko insultas. Gydymo įstaigoje medikai daugiau nei savaitę kovojo dėl E.Sidaro gyvybės, tačiau gydytojams teko konstatuoti jo mirtį. Iš komos neatsigavusio menininko gyvybė sausio 20-ąją užgeso.

Sausio 22-ąją Kaune įvyko dizainerio laidotuvės. Jis amžinojo poilsio atgulė Karmėlavos kapinėse.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Egidijus Sidaras
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Egidijus Sidaras

Po kelių mėnesių, gegužės 4-ąją, Lietuva atsisveikino su dar viena ryškia asmenybe. Eidamas 56-uosius metus mirė Dalius Mertinas.

Aktorius daug metų kovojo su vis atsinaujinančiu kraujo vėžiu. Keletą kartų jam buvo pavykę įveikti šią klastingą ligą, tačiau ji vis sugrįždavo. Šį kartą liga buvo stipresnė.

Aktorius buvo palaidotas Nidoje. Ten su žmona, verslininke Laima Mertiniene, jis turėjo nekilnojamojo turto ir labai mėgo leisti vasaras buriuodamas, žaisdamas su draugais krepšinį.

„Scanpix“ nuotr./Dalius Mertinas
„Scanpix“ nuotr./Dalius Mertinas

Gegužės pradžioje užgeso ir dviratininko Lino Rumšo (21) gyvybė. Šeimos nariai Italijoje, kur jis dalyvavo dviračių sporto lenktynėse, vieną rytą aptiko Lino kūną be gyvybės ženklų. Kaip vėliau parodė skrodimas, jaunajam lietuviui netikėtai sustojo širdis.

Savaitę iki mirtis jis tris dienas iš eilės varžėsi dviračių lenktynėse, tačiau ketvirtąją dieną jau nebedalyvavo, nes skundėsi bloga savijauta. Spėjama, kad jam buvo infarktas.

Tomo Gaubio nuotr./Linas Rumšas mirė būdamas 21 metų
Tomo Gaubio nuotr./Linas Rumšas mirė būdamas 21 metų

Pavasarį netikėtai mirtis pasiglemžė ir Seimo narį, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovą, buvusį garsų žurnalistą Roką Žilinską (44).

R.Žilinskas plenariniuose posėdžiuose nedalyvavo nuo balandžio 20 dienos, jam buvo diagnozuotas plaučių uždegimas, vėliau jis stipriai komplikavosi. Dėl itin sunkios būklės R.Žilinskui buvo sukelta dirbtinė koma, tačiau iš komos jis nepabudo. Jis palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Olgos Posaškovos nuotr./Rokas Žilinskas
Olgos Posaškovos nuotr./Rokas Žilinskas

Eidamas 93-ius metus rugpjūčio 26-ąją mirė garsus chorų organizatorius ir dirigentas Juozas Vanagas, lenktynininko Benedikto Vanago tėvas.

„Jis labai daug pasiekė, prisidėjo prie chorinės kultūros vystymosi Lietuvoje – sukūrė chorus „Aidas“, „Varpas“, 15 metų dirigavo dainų šventėse. Tačiau visų pirma jis man yra tėtis, todėl tai yra labai liūdna akimirka, nežiūrint į tai, kad mirė eidamas 93-iuosius metus“, – 15min pasakojo B.Vanagas.

J.Vanagas amžino poilsio atgulė Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

Asmeninio albumo nuotr./Benediktas Vanagas su tėvu Juozu Vanagu
Asmeninio albumo nuotr./Benediktas Vanagas su tėvu Juozu Vanagu
„Facebook“ nuotr./Antanas Laugalis
„Facebook“ nuotr./Antanas Laugalis

Neseniai pramogų pasaulį supurtė liūdna žinia – mirė vyriausias 2012 metų „Lietuvos balso“ dalyvis Antanas Laugalis.

Atlikėjas kelis mėnesius laukė sudėtingo gydymo, jam buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija, tačiau jis neišgyveno.

„Organizmas neatlaikė tam tikrų pokyčių, kurie vyksta po kaulų čiulpų transplantacijos. Per sudėtinga operacija“, – 15min sakė A.Laugalio dukra Vaiva Laugalytė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mirė aktorius Dalius Mertinas

TAIP PAT SKAITYKITE: Mirė dizaineris Egidijus Sidaras: ištiktas insulto neišgyveno

TAIP PAT SKAITYKITE: Mirė Seimo narys Rokas Žilinskas

TAIP PAT SKAITYKITE: Mirė buvęs „Lietuvos balso“ dalyvis Antanas Laugalis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką