Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 2d. 10:41

Rytis Cicinas dietos ėmėsi sustreikavus širdžiai: numetęs 18 kg, žada atsikratyti dar 10 kg

Rytis Cicinas
Asmeninio albumo, TV3 nuotr. / Rytis Cicinas

Estrados princui Ryčiui Cicinui maistas visuomet buvo vienas didžiausių malonumų. Vakarais prie filmo keptos bulvės su kefyro stikline jau buvo tapę kone rutina. Tačiau viso šio skonių pasaulio džiaugsmo atlikėjas priverstas atsisakyti – sustreikavus sveikatai, Ryčiui teko visiškai pakeisti savo mitybos įpročius ir mesti svorį.

Rytis Cicinas sako būtų mielai ir toliau valgęs tai, ką nori, patiekalų gausybėje savęs neribojęs ir sau jokių produktų nedraudęs. Tačiau to pareikalavo dainininko sveikata.

Pasak estrados princo, jis visuomet buvo linkęs storėti, todėl ne kartą yra išbandęs drastiškų būdų metant svorį. Visgi šįkart jis nebebadauja, valgo, tik, kaip pats sako, neskaniai. Tačiau dėl sveikatos gerovės R.Cicinas pasiryžęs ir pasikankinti – pripažįsta, tą jau reikėjo daryti anksčiau, prieš sustreikuojant sveikatai.

Trys mėnesiai – 18 numestų kilogramų. Ir tai dar tikrai ne pabaiga Ryčio Cicino užsibrėžtame tiksle. Veikiau pusiaukelė – sudėtinga, bet jau labai reikalinga.

Asmeninio albumo nuotr./Rytis Cicinas
Asmeninio albumo nuotr./Rytis Cicinas

– Ryti, kaip sumanėte šįkart vėl mesti svorį?

– Man davė ženklą sveikata. Rugpjūčio mėnesį su šokėjomis koncertavome vestuvėse, kurių metu pasidarė labai bloga. Vis tiek judi, šoki, dar vasaros karštis... Aš vos nenutraukiau programos, pradėjo streikuoti širdis.

Natūralu, kai toks antsvoris, pasidarė sunku širdelei. Todėl sugalvojau, kad nuo spalio 1-osios, kai užlipęs ant svarstyklių pamačiau 120 kilogramų ir supratau, kai jau pasiekiau kritinę ribą, reikia užtraukti rankinį stabdį. Nuo tos dienos ir prasidėjo mano šita kelionė.

Jau geriau metus nevalgysiu, nei sportuosiu

– Kokių būdų ėmėtės?

– Sportuoti nemėgstu, nemėgau ir nemėgsiu (juokiasi). Nors aišku, tai labai suderinama su dieta, bet aš jau geriau metus nevalgysiu, nei sportuosiu...

Laikausi dietos. Visus tris mėnesius valgau be jokių prieskonių virtą vištą, garintą lašišą, virtus burokėlius, krevetes ir geriu vandenį. Mano visas toks racionas. Tiesą sakant, jau į šiuos produktus net negaliu žiūrėti.

– Dar ilgai žadate tik tokius produktus valgyti?

– Jau norėčiau pradėti normaliau valgyti. Aš juokauju, kad turbūt pusę Vievio paukštyno jau suvalgiau... Bet ką padarysi.

Aš turiu tokią svajonę, bet nežinau, ar pavyks ją išpildyti, ar užteks valios ir energijos – noriu dar 10 kilogramų numesti per kokius porą mėnesių. Numesti palyginti yra lengva, bet išlaikyti tą svorį yra sunkiausia.

– Ar jus visuomet kankino antsvorio problemos?

– Aš esu linkęs į pilnėjimą, nors vaikystėje, paauglystėje, buvau liesas šakalys. Dabar esu linkęs kaip balionas išsipūsti. Ir nors vis sumažinu svorį, vėl sustorėju... Man reikia visuomet save prisižiūrėti.

Aišku, dabar tai buvo apsileidimas, per daug sau leidau. Ne pasiteisinimas, bet mes, muzikantai, į skrandį dedame tai, kas papuola – tiek naktį, tiek dieną. Dabar į darbą važinėju su maisto indeliais iš namų – vienoje rankoje burokas, kitoje – vištos šlaunis (juokiasi).

Asmeninio albumo nuotr./Nelly Paltinienė, Rytis Cicinas, Liveta Kazlauskienė. 1999 metai
Asmeninio albumo nuotr./Nelly Paltinienė, Rytis Cicinas, Liveta Kazlauskienė. 1999 metai

– Tokią dietą jums sudarė gydytojai?

– Gydytojų siūlomose dietose per daug produktų. Man geriau kuo mažiau pagundų. Jeigu aš valgysiu daug skirtingų dalykų, galiausiai atleisiu vadeles ir baigsis mano dietos.

Pirmas keturias dienas aš išvis badavau. Norėjau, kad organizmas visiškai išsivalytų ir pasiruoštų sveikam gyvenimo būdui. Dabar dažniausiai valgau vieną kartą per dieną.

– Bet juk labai nesveika tik vieną kartą valgyti...

– Kažkam darosi geriau, kažkam – blogiau... Čia kaip ir su vaistais – kažką gydo, kažkam būna pašalinis poveikis.

– Kokio patiekalo labiausiai pasiilgote per šiuos mėnesius?

– Keptų bulvių su kefyru... Beprotiškai! Aš taip jas mėgstu – vakare, prieš miegą, žiūrint filmą...

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Rytis Cicinas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Rytis Cicinas

– O šeima irgi kartu su jumis dietos laikosi?

– Neringa mane labai palaiko, ji irgi truputį laikosi dietos, bet dėl savęs. Esu jai labai dėkingas, nes jei ruošia sūnui maistą, visada paklausia, ar gali šalia valgyti, ar neerzins manęs kvapas. Bet aš sakau, kad kaip tik tegul valgo, kuo daugiau kvapų, tuo labiau valią ugdysiu (juokiasi).

Kai einu į parduotuvę, šeimai perku tai, ką jie valgo, o pats apsistoju ties vištienos skyriumi – jis jau tapęs geriausiu draugu.

– Ar atsikračius 18 kilogramų sveikata pasitaisė?

– Dabar daug geriau! Daug lengviau judėti, vis tik mažesnis svoris. Nesu jau toks superinis šokėjas, bet vis tiek koncertuose nemažai judu.

Dabar po koncerto esu pavargęs, tačiau tai būna natūralus žmoniškas nuovargis. Man nebestoja širdis, nebeatrodo, kad širdis per burną iškris. Duok Dieve, kad taip ir toliau būtų, tik bandysiu dar kažkiek iš savęs išspausti, kiek užteks jėgų.

Asmeninio albumo nuotr./Rytis Cicinas su šeima
Asmeninio albumo nuotr./Rytis Cicinas su šeima

– Turbūt teko ir spintą atsinaujinti?

– Kai kurie kostiumai pradėjo kabėti, tai pasisiuvau keturis naujus kalėdiniams koncertams.

– O prie švenčių stalo irgi reikėjo prėską maistą valgyti, kol giminaičiai vaišinosi 12-a patiekalų?

– Nesu aš robotas, Kūčių vakarą paragavau ir silkės, ir žuvies gabaliuką įsidėjau... Juk nusikaltimo nepadariau, kad net per šventes negalėčiau pasivaišinti (juokiasi). Bet visko su saiku, tai svarbiausia.

Vien tik apie maistą ir tegalvoju. Bet kai matau svarstyklėse, kad tie kilogramai krenta, tai tampa stimulu

– Ar per šiuos mėnesius buvo akimirkų, kai galvojote – viskas, nebegaliu daugiau savęs daugiau riboti su maistu?

– Galvoju kiekvieną dieną... Kai žmogus alkanas, tai patikėkite, kokios mintys sukasi... Vien tik apie maistą ir tegalvoju. Bet kai matau svarstyklėse, kad tie kilogramai krenta, tai tampa stimulu. Žinoma, ir sveikata – jei jau davė ženklus, privalau atsižvelgti. Tenka savo norus į šoną pastumti ir žiūrėti savęs. Geriausia susiimti tada, kai jų dar nėra. Siūlyčiau visiems prisižiūrėti, kad vėliau nebūtų per vėlu.

– Tai koks dabar jūsų tolimesnis planas?

– Kai baigsiu dietą, reikės labai griežtai prisižiūrėti, ką valgau. Norisi tų keptų bulvių... Bet norisi ir išsaugoti numestą svorį, visą šį darbą.

Tai leisiu sau ir kokių ryžių valgyti, daugiau daržovių. Yra juk daug nekaloringų, sveikų patiekalų. Mažiau reikės gerti sulčių su cukrumi. Žiūrėsiu atsakingiau į savo racioną.

Tai tai nėra pirmas kartas, kai dainininkas imasi mesti svorio. Tą jis anksčiau darydavo drastišku būdu – badaudamas.

„Kai sportuoti nenoriu ir saikingai valgyti nemoku, tenka imtis ekstremalių priemonių. Kitaip neišeina!“ – yra sakęs Rytis. Jis prisipažino išbandęs begales dietų. Tačiau jam veiksmingiausia, anot atlikėjo, yra ta, kurios receptas skamba žiauriausiai.

2012-aisiais scenos princas laikraščiui „Lietuvos žinios“ prisipažino, kad ėmėsi bado dietos tam, kad numestų per žiemą priaugtus kilogramus.

„Aš kitaip negaliu. Niekaip nerandu aukso vidurio – jeigu valgau, tai jau valgau. O kai nutariu mesti svorį – badauju“, – tąkart pasakojo jis.

Pasak dainininko, jo dieta atrodo taip: savaitę jis nevalgo visiškai nieko, tik geria daug vandens. Po tokios iškrovos dainininkas leidžia sau kas keturias dienas suvalgyti po nedidelį gabalėlį virtos žuvies arba paukštienos. „Kartais užkremtu burokėlių salotų, tačiau tos maisto porcijos labai simboliškos. Žinoma, geriu daug skysčių“, – „Lietuvos žinioms“ pasakojo dainininkas.

Tiesa, R.Cicinas neslepia, kad medikai jo dietai nepritaria. „Badaudamas stebiu savijautą. Pasidarau tyrimus, apsilankau pas šeimos gydytoją. Tačiau turiu prisipažinti, medikai nepritaria tokiam mano elgesiui. Jų rekomendacijos kitokios. Tačiau man kitaip neišeina“, – 2012 metais pasakodamas apie badavimą prisipažino atlikėjas.

Pasitelkęs bado dietą Rytis Cicinas svorį reguliavo ir vėlesniais metais. 2014-aisiais jis „Nuo... iki...“ laidoje atviravo, kad du mėnesius badaudamas neteko 23 kilogramų. „Valgau tik kas ketvirtą parą ir tik po labai nedaug“, – 2014-aisiais pasakojo dainininkas.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Devynmetės įvaikinimo drama: buvęs garsus teisėjas nesupranta kolegos motyvų

24sek

Lukas Lekavičius Kaune: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“

Aktualu

Vilniuje nufilmuotas „holivudinis“ epizodas: į veidą nukreiptas ginklas – baisiau už raudoną šviesoforą

15min iš Berlyno Verslas

Berlyno „Žaliojoje savaitėje“ liejasi alkoholis: mažiau už lietuvius turi tik lenkai ir rusai

15min iš Dakaro Gazas

Dakaro dienoraštis Nr.10. Kodėl Dakaro čempionas sveikinasi lietuviškai?

Vardai

Karolina Meschino ir Remis nustebino išskirtiniu stiliumi: aprangą derino prie reperio plaukų spalvos

Atsisveikinimas su Sauliumi Karosu

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: kodėl valdžia rūpinasi žmogumi, bet žmogus nuo rūpesčio kenčia?

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Kęstutis Povilaitis

Aktualu

Netikro šauktinių sąrašo paskelbimą tiria Kibernetinio saugumo centras ir Duomenų apsaugos inspekcija

Įspūdingiausi 2019 metų Dakaro ralio kadrai

Aktualu

LVŽS akcija „Saugokim vyrus“ Varėnos rajone: tyrimų atsakymai iš kandidato į merus rankų

Gyvenimas

Patikra oro uoste: kodėl pypsi batai? Ar gali įranga reaguoti į kosmetiką su kanapėmis?

Gyvenimas

Erzinantis kibirkščiavimas: kodėl žiemą elektrinamės ir kaip to išvengti

Aktualu

A.Paleckio šnipinėjimo byloje aiškėja daugiau pavardžių

Vardai

Operos ir baleto teatre – iškilmingi apdovanojimai: ant raudono kilimo sublizgo ryškiausios žvaigždės

Aktualu

Orai: pirmadienio naktį kandžiosis 10–15 laipsnių šaltis

Sportas

Vilniaus „Žalgirio“ naujokas – ispanas, žaidęs ir prieš Lionelį Messi

Verslas

Ekspertai įvertino tarnautojų algų šuolį: kas rėkė, tas gavo, o kiti pamiršti

Gyvenimas

Naujausia „Louis Vuitton“ kolekcija skirta pagerbti Michaelą Jacksoną

Aktualu

Žuvelė užkibo: Nastia Rybka iš Tailando atskrido tiesiai į pareigūnų glėbį Maskvoje

Vardai

Vaidas Baumila – vėl vienišas: išsiskyrė su stiliste Monika Jasionyte

Pasaulis kišenėje

10 gražiausių Lietuvos pažintinių takų žiemos savaitgaliams

Aktualu

„BuzzFeed“ šaltiniai: D.Trumpas nurodė M.Cohenui meluoti liudijant Kongrese

Verslas

Įmonė 25-mečio proga biure įrengė miego kambarius ir atsisakė atvirų erdvių

Naujienos

Gazas

Rajoniniuose keliuose yra slidžių ruožų

Gazas

Kelininkai ruošiasi orų permainoms: savaitės pabaigoje atšals, prasidės ilgalaikis snygis

Pasaulis kišenėje

Brangs bilietai į Veneciją: atsiras mokestis vien tik už įėjimą į miestą

Vardai

„Eurovizijoje“ dalyvaujanti RÙTA pristato dainą, sukurtą iš emocijų, supurčiusių pasaulį

Verslas

Bankai 2019-aisiais: ko laukti klientams?

Maistas

Tobulas paprastumas: su čiobreliais keptas viščiukas ir česnakinės bulvės

Verslas

„Avia Solutions Group“ bus valdoma iš Kipro

Verslas

Prezidentė aplankė atnaujintą A.Mickevičiaus biblioteką

Vardai

Laura ir Šarūnas Mazalai laukiasi trečio vaiko: „Esame laimingi, kad dangus laimina mūsų norus“

Aktualu

Tragišką avariją Marijampolėje sukėlusiam kariui pareikšti įtarimai, svarstoma dėl jo suėmimo

Aktualu

Nufilmuota Vilniaus „Panoramoje“: BMW vairuotojai pasirodė kaip nevykėliai, o policija išrašė baudas

Verslas

Komisija prašo daugiau galių stabdyti TV programas, jei būtų bandoma paveikti rinkimus

Gazas

Keturios lietuvių komandos iškeliavo į Dakarą: namų darbų kokybę parodys finišas

24sek

Pasigrožėkite: 10 gražiausių „Žalgirio“ epizodų pirmoje Eurolygos sezono pusėje

Gyvenimas

Holivudo žvaigždžių stilistas – apie 4 madingiausias 2019-ųjų šukuosenas

Aktualu

Sąskaitų suvedinėjimas 10-o dešimtmečio stiliumi Panevėžyje: paryčiais susprogdintas automobilis

Aktualu

Kur šiemet keliaus popiežius?

Maistas

Metus pradėkime lengvai: 20 patiekalų, padėsiančių atsigauti po šventinės gausos

Aktualu

Giedrius Česnakas: JAV pasaulio policininkas – galios, o ne retorikos rezultatas

Aktualu

Kaune – „merso“ smūgis į medį ir stulpą: beteisis vairuotojas į ligoninę pasiuntė 4 keleivius

24sek

Trys naujos „Ryto“ kliūtys

Aktualu

„Socdarbiečiai“ ieško prezidento: galimu kandidatu įvardijo A.Butkevičių, politikas stebisi

Verslas

2019-ieji NT rinkoje: ką prognozuoja analitikai?

Vardai

Naujų metų pažadai ir iššūkiai: savas būstas, magistro laipsnis ir artėjantis jubiliejus

Verslas

Atliekų krizės gniaužtuose – ir Lietuva

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:21
20:23
01:49

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką