Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 1d. 14:00

20 „Labas“ ir „Sudie“: nuo „Yandex“ atėjimo iki „Barclays“ pasitraukimo

Oficialus „Yandex. Taxi“ prisistatymas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Oficialus „Yandex. Taxi“ prisistatymas

Apie įmonių investicijas Lietuvoje dažniausiai kalbama garsiai – jos netrunka pačios pasiskelbti, o raudoną juostą dažnai perkirpti pakviečia politikus. O štai apie išėjimus reta įmonė platina pranešimą spaudai, kur kas dažniau išjungia telefoną. 15min sudarė 20-uką įmonių, kurios praėjusiais metais atsidarė ir užvėrė duris Lietuvoje.

Pateikiame 10 svarbiausių įmonių, kurios atėjo į Lietuvą ir 9, su kuriomis teko atsisveikinti. Dar vienai sąraše minimai įmonei iš pradžių pasakėme „sudie“, o kiek vėliau – „labas“, mat ji atnaujino savo veiklą Lietuvoje ir yra pernelyg gerai žinoma, kad liktų už kulisų.

Labas, „Yandex. Taxi“

Tikrai ne visi rusų kapitalo „Yandex. Taxi“ atėjimą į Vilnių sveikino. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras rekomendavo nesinaudoti programėle, jam antrino ir premjeras Saulius Skvernelis. O Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą, prašydamas įvertinti potencialią įmonės grėsmę nacionaliniam saugumui. Nors priešiškas sutikimas iš Vilniaus „Yandex. Taxi“ neišvijo, nuo šiol ji naujose rinkose atsidaro jau su kitu vardu – „Yango“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Oficialus „Yandex. Taxi“ prisistatymas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Oficialus „Yandex. Taxi“ prisistatymas

Sudie, „Barclays“

„Barclays“ operacijų centras gruodžio 4 dieną pranešė galutinai pasitraukiantis iš Lietuvos. Pranešama apie veiklos pertvarkymą ir dalies darbuotojų perdavimą Indijos IT bendrovei „HCL Technologies“, dalis darbuotojų bus atleisti.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Barclays
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Barclays

Labas, „Moody's“

Tarptautinė kapitalo rinkų bendrovė „Moody's Corporation“, oficialiai paskelbusi apie planus Vilniuje atidaryti naują biurą Europoje, gruodžio viduryje įregistravo bendrovę „Moody's Lithuania“. „Moody's“ darbuotojų priėmimą planuoja pradėti 2019-ųjų sausį, jų skaičius per kelerius metus augs. „Verslo žinios“ rašė, kad „Moody's“ Vilniuje gali įdarbinti nuo 100 iki 200 specialistų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Moody's“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Moody's“

Sudie, „Small Planet Airlines“

Žlugo lietuviško kapitalo užsakomųjų skrydžių bendrovė „Small Planet Airlines“. Su finansiniais sunkumais susidūrusią įmonę iš pradžių siekta gaivinti restruktūrizuojant, tačiau teismas, nepatikėjęs, kad įmonės vadai turi tinkamą jos gaivinimo planą, prašymą atmetė, o Civilinė aviacijos administracija (CAA) sustabdė įmonės licenciją. „Small Planet Airlines“ neliko nieko kito kaip tik kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Small Planet“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Small Planet“

Labas, „Booking.com“

Tarptautinė viešbučių užsakymo internetu svetainė „Booking.com“ gegužę atidarė klientų aptarnavimo centrą Vilniuje, greta Ozo parko. Per penkerius metus kompanija planuoja įdarbinti iki 900 žmonių, šiemet – mažiausiai 200.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Technopolis verslo centras
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Technopolis verslo centras

Sudie, „Foodout“

Maisto pristatymo į namus lyderiais prisistatinėję Foodout.lt neteikia paslaugų: neveikia jų puslapis internete, mobilioji programėlė, o telefonu atsiliepęs vadybininkas minėjo technines problemas. Didžiuosiuose miestuose konkurencija tarp maisto pristatymo bendrovių šįmet ypač paaštrėjo. Įmonės veikla sustabdyta lapkričio 26 dieną.

Labas, „Bazaarvoice“

„Technopolyje“, Vilniuje, liepą atidarytas JAV bendrovės „Bazaarvoice“ biuras. Šiame pasaulio klientų aptarnavimo centre įmonė, siūlanti skaitmeninės rinkodaros paslaugas, iš viso įdarbins 80 žmonių. Lietuvą JAV kompanija pasirinko iš 15 valstybių, pasirinkimą nulėmė ir kaina.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Bazaarvoice“ biuro atidarymas
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Bazaarvoice“ biuro atidarymas

Sudie, „Danske Bank“

„Danske Bank“, anksčiau atsisakęs mažmeninės bankininkystės, dabar galutinai nutraukia veiklą Lietuvoje. Privačios bankininkystės atsisakęs bankas dabar nebedirbs ir su vietos verslu – aptarnaus tik dideles tarptautines įmones. Lietuvoje lieka „Danske“ paslaugų centras.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Danske Bank“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Danske Bank“

Labas, „Hella“

Kauno rajone rugsėjį atidaryta 30 mln. eurų vertės elektronikos ir apšvietimo komponentų bendrovės „Hella“ gamykla. Lietuva ir konkrečiai Kauno LEZ gamyklos statyboms pasirinktas dėl gerai išplėtotos infrastruktūros, taip pat galimybės pritraukti dirbti aukštos kvalifikacijos darbuotojus.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./UAB „Hella“ atidarymas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./UAB „Hella“ atidarymas

Sudie, „Hochdorf“

Nuo 2010 metų Lietuvoje veikusi viena didžiausių Šveicarijos maisto gamybos įmonių „Hochdorf Group“ birželį pranešė, kad traukiasi iš šalies. Šveicarai skundžiasi aukštomis pieno kainomis, kurias sukėlė , anot jų, žemės ūkio politika Lietuvoje.

Labas, „Itaka“

Didžiausia Lenkijos poilsinių kelionių organizatorė „Itaka Holdings“, pernai mėginusi įsigyti vieną didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturas“, vasarį pradėjo savarankišką veiklą Lietuvoje.

Šiuo metu „Įtaka“ turistus skraidina tik iš Vilniaus oro uosto: žiemą – į Fuerteventurą Kanarų salyne, Marsa Alamą ir Tabą Egipte bei Portugalijos Madeirą Atlanto vandenyne, o vasarą – į Antaliją ir Bodrumą Turkijoje, Rivjerą Prancūzijoje, Graikijos Zakintą, Graikijos salą Korfu, Siciliją ir Madeirą. Nuo kitų metų bus pradėti skrydžiai ir iš Kauno.

123rf.com/Madeira
123rf.com/Madeira

Sudie, „TakeWay“

Save kaip sveiko maisto restoranų tinklą pozicionavęs „TakeWay“ bankrutuoja. 6 restoranų valdytoja bendrovė „Sveikatingumo projektai“ gegužę kreipėsi į teismą dėl bankroto inicijavimo.

V.Kopūsto/15min nuotr./„TakeWay“
V.Kopūsto/15min nuotr./„TakeWay“

Labas, TUI

Rugsėjį apie savo veiklos pradžią Lietuvoje paskelbė didžiausia turizmo paslaugas teikiančių įmonių grupė „TUI Group“. Pirmosiomis kryptimis iš Lietuvos taps Turkija, Kipras, Ispanija ir Italija. Tarptautinio kelionių prekės ženklo TUI pardavimus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykdys rugsėjo 27 dieną Latvijoje įsteigta įmonė „TT Baltics“.

123RF.com nuotr./Kosta del Solis, Ispanija, Andalūzija
123RF.com nuotr./Kosta del Solis, Ispanija, Andalūzija

Sudie, „Taupkase“

Lietuvos banko valdyba pripažino „Taupkasę“, kredito uniją, nemokia ir visam laikui atšaukė kredito unijos licenciją. Skelbiama, kad „Taupkasė“ nebeturi teisės teikti finansinių paslaugų, o Lietuvos bankas kreipėsi į Kauno apygardos teismą dėl bankroto bylos šiai kredito unijai iškėlimo.

Labas, „Decathlon“

Lapkričio pabaigoje pirkėjams duris atvėrė parduotuvė „Decathlon“. Naujoje parduotuvėje bus galima įsigyti prekių 70-čiai skirtingų sporto šakų. Dalį jų lankytojai galės išbandyti dešimtyje sporto salelių. Šalia parduotuvės įrengta 500 kv. m sporto aikštelė, čia šiltuoju metų laiku lankytojai bus kviečiami ne tik išbandyti prekes, žaisti futbolą ar krepšinį, bet ir apsilankyti įvairių sporto šakų renginiuose.

Decathlon
Decathlon

Sudie, „Neriba.lt“

Sausį paaiškėjo, kad buitinės technikos ir elektronikos e-parduotuves jungianti bedrovė „Neriba.lt“ bankrutuoja. Jos problemos paaiškėjo dar 2017 metais, kai parduotuvė nustojo atsakinėti į klientų skundus – nekelti ragelio, neatsakyti į elektronines užklausas.

Labas, „Oracle“

Spalį „Oracle“ pranešė, kad Lietuvoje atveria pirmąjį programuotojų centrą, kuris veiks Kaune, ir ieško naujų talentų, pasirengusių dirbti strateginėse kibernetinio saugumo ir debesijos infrastruktūros srityse. šių metų kovo 5 d. „Oracle“ užbaigė lietuviškos įmonės „Zenedge“ – sėkmingo startuolio, teikiančio inovatyvius saugumo sprendimus – įsigijimo procesą. Ankstesnis įmonės pavadinimas „Zenedge Cybersecurity Suite“ keičiasi į „Oracle Web Application Security“, o pati įmonė tampa „Oracle Cloud Infrastructure“ (toliau OCI) verslo dalimi.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Oracle“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Oracle“


Sudie, „All About IT Europe“

JK informacinių technologijų konsultacijų ir personalo bendrovės „All About IT Europe“ padalinys Vilniuje paskelbė bankrotą, rašė naujienų portalas vz.lt. Ši bendrovė Lietuvoje savo padalinį atidarė 2016 m. m. rugpjūtį. 2017 m. pradžioje ji jau turėjo 115 darbuotojų. Tačiau netrukus komanda pradėjo mažėti. „Sodros“ duomenys rodo, kad šių metų pradžioje UAB „All About IT Europe“ dirbo 80 žmonių, o dabar – nei vieno.

Labas, „Centric“

Informacinių technologijų lyderė iš Nyderlandų „Centric“ kovą pranešė, kad atidaro biurą Kaune ir per ateinančius trejus metus žada įdarbinti apie 200 specialistų. Padalinys bus atsakingas už naujų produktų kūrimą ir esamų sprendimų palaikymą. Lietuvoje sutelkta komanda aktyviai bendradarbiaus su kolegomis iš Rumunijos, Skandinavijos ir Beniliukso šalių bei aptarnaus klientus iš viso pasaulio.

Sudie, „Keulė Rūkė“, labas, „Keulė Rūkė“

Restoranų tinklas „Keulė Rūkė“ šiemet nei atėjo, nei išėjo, bet savo gerbėjus gerokai pagąsdino. Spalio 30 dieną visi 4 restoranai „Keulė Rūkė“ Vilniuje ir Kaune užsidarė, o vienas restoranų akcininkų 15min pasakojo, kad bus bandoma parduoti įmonę. Jeigu to padaryti nepavyks, bus keliama bankroto byla.

Tiesa, jau lapkričio 25 dieną įmonė paskelbė vėl atverianti duris.

Tautvydo Padgursko nuotr./„Keulė Rūkė“ Stalino skulptūros
Tautvydo Padgursko nuotr./„Keulė Rūkė“ Stalino skulptūros

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

5 eurus pervedusi ir pajuokavusi banko klientė turėjo pasiaiškinti dėl žodžių

Aktualu

Orai.lt: šiandien – gausiai snigs, rytoj – atšals

Aktualu

Loreta Vaicekauskienė: Ei, švietimo tvarkytojai! Jūs skolingi vaikams išsilavinimą

Gazas

Dakaro išbandymus įveikę lietuviai triukšmingai pasitikti Vilniaus oro uoste

15min iš Paryžiaus Aktualu

Lietuvis „geltonųjų liemenių“ proteste vaišinosi ašarinėmis dujomis ir vos išvengė skriejančio butelio

Verslas

Lietuvoje gyvenantis iranietis kaltina „MoQ“ kūrėjus idėjos pasisavinimu, bet šie tai neigia

24sek

„Pacers“ ir D.Sabonis išjungė L.Dončičių – slovėnas pašalintas iš aikštės

Pasaulis kišenėje

Lietuviai Egipte pamatė išskirtinį renginį – beduinų kupranugarių lenktynes

Sportas

Danas Rapšys greitas ir laimintis – du aukso medaliai per vieną dieną Belgijoje

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

24sek

J.Hardeno vedama „Rockets“ laimėjo panaikinusi 21 taško deficitą 

24sek

Per gimtadienį raginimą trauktis išgirdęs D.Adomaitis: „Nemalonu“

Aktualu

Nesuvaldytas automobilis „Hyundai“ trenkėsi į stulpą: vairuotojas ir keleivis – apsvaigę

Vardai

Antroji „Eurovizijos“ atranka: lyderiai – scenos veteranas E.Lubys ir naujokė E.Gogolytė

Gyvenimas

Psichiatras papasakojo, kas vyksta hipnozės metu: ar įmanoma įteigti blogų dalykų

24sek

Po apgailėtino pasirodymo – ironiška D.Suttono žinutė

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Populistiniai žemų kainų valgymo ypatumai

Gyvenimas

R.Owensas savo kolekcijos modelius apavė M.Markle mėgiamos kompanijos sportbačiais

Aktualu

S.Karoso laidotuvės: „Lietuva brangi“ ir 18-mečio sūnaus įsipareigojimas: „Tėveli, pažadu nenuvilti“

24sek

Atsigavęs „Lietkabelis“ Vilniuje sudaužė sirgalių nušvilptą „Rytą“

Vardai

Iš sielvarto mirė mieliausiu pasaulyje šunimi tituluojamas Boo

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Aktualu

N.Pelosi nelaukė D.Trumpo „kompromiso“ mainais į vyriausybės uždarymo nutraukimą – iškart jį atmetė

Aktualu

Dėl „Traidenio“ užkastų gamybinių atliekų – aplinkosaugininkų tyrimas

Aktualu

Konkurentai korepetitorių verslui: vyresnių klasių mokiniai jaunesniems padeda mokytis be atlygio

Naujienos

Naujametinės sveikuolių maudynės Žaliuosiuose ežeruose

Deuce

Ričardas Berankis sužinojo kitą savo varžovą – pažįstamas serbas

Aktualu

Theresa May: Britanija 2019 metais gali įveikti sunkumus

Sportas

Rusija bus išspirta iš pasaulinio sporto? Neįvykdė svarbaus pažado

Aktualu

Popiežius per naujametines mišias aukštino motinystę

Vardai

Hercogienė Catherine po Kalėdų patraukė į medžioklę su vyrais: laukė, kol Meghan išvažiuos

Aktualu

Magnitogorske sprogusio daugiabučio griuvėsiuose rastas gyvas kūdikis

Verslas

Pensijos auga, bet senjorai baiminasi kainų kilimo

24sek

Įspūdingas D.Suttono dėjimas – gražiausias LKL mėnesio epizodas

Pasaulis kišenėje

Petra nustebins net ir daug mačiusį keliautoją

Vardai

Kristina Kaikarienė 54-ąjį gimtadienį švenčia Bahreine: „Metai dovanoja brandą ir kantrybę“

Gyvenimas

Rekomendacijos, kaip žiemos iššūkiams paruošti veido odą

Mokslas.IT

Priemonės nuo pagirių įvertintos mokslininkų: kas veikia, o kas ne?

Vardai

Naujųjų iššūkiai: oratorystės kursai, svajonės apie gandrus, didesnę gerbėjų meilę. O bus – kaip bus

Gyvenimas

Toksikologas apie tai, kuo pagirios skiriasi nuo „pachmielo“: koks užrašas turėtų būti ant butelio

Sportas

Skandalas po Rusijos-Kanados mačo: „Praėjusiame gyvenime jis gyveno cirke“

Mokslas.IT

NASA Naujuosius metus pažymėjo istorinis praskriejimas pro tolimą dangaus kūną

15min iš Dakaro Gazas

Dakaras 2019: Naujuosius metus Limoje Darius Vaičiulis sutiko su Vaidoto Žalos komanda

Verslas

Dvidešimt euro metų: pagrindinės datos

Snieguotas Naujųjų metų rytas Vilniuje

Aktualu

Kim Jong Unas vėl pagrasino atsisakyti branduolinio nusiginklavimo

Pasaulis kišenėje

Į sveikatą: kuo žmonės gydo pagirias įvairiose pasaulio šalyse

Vardai

Lietuvos pramogų pasaulio skandalai ir netikėtos skyrybos: kas 2018 metais nustebino labiausiai

Verslas

Estai ir vėl mus aplenkė – prie euro priprato greičiau: pusė lietuvių kainas tebeskaičiuoja litais

Aktualu

Kėdainiuose ant laiptų suklupusi 20-metė suskaldė naujagimiui kaukolę

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:15
00:21
20:23

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką