Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 29d. 08:01

10 keisčiausių Lenkijos vietų, kurias verta aplankyti

Vilko guolis
123rf.com nuotr. / Vilko guolis

Ar žinojote, kad Lenkijoje yra aukščiausia Jėzaus statula pasaulyje? Arba keistai iškreiptas miškas, kurio paslaptis vis dar neatskleista? O kad čia yra ir vieta, kur, atrodo, daiktai rieda į kalną, o ne nuo jo? Štai 10 neįprastų lankytinų vietų kaimyninėje Lenkijoje.

Kreivasis miškas, Gryfinas

123rf.com nuotr./Kreivasis miškas Lenkijoje
123rf.com nuotr./Kreivasis miškas Lenkijoje

Lenkijos vakaruose keli šimtai medžių yra išlinkę keista pjautuvo forma. Visi į Šiaurę. Gal medžiai taip išaugo po to, kai buvo palaidoti po gausiu sniegu? Arba jie buvo dirbtinai kreivinami baldų gamybos pramonei? Niekas nežino.

„Hitlerio Stounhendžas“ – Muchołapka, Ludwikowice Kłodzkie

„Wikimedia Commons“ nuotr./Muchołapka
„Wikimedia Commons“ nuotr./Muchołapka

Niekas nežino, kas tiksliai yra ši Lenkijos kalnuose nacių palikta konstrukcija. Viena iš versijų – čia yra nebaigtas statyti vandens aušinimo bokštas. Internete gausu ir pasakojimų, kad tai neva kosminių laivų pakilimo vieta.

Apverstas namas, Szymbark

123rf.com nuotr./Apverstas namas
123rf.com nuotr./Apverstas namas

Kalno papėdėje pastatytas apverstas namas pastatytas kaip komunistų valdžios simbolis. Jis simbolizuoja, kaip komunistų valdymas viską Lenkijoje apvertė aukštyn kojomis. Pasakojama, kad statybininkai dirbdami kas kelias valandas vis turėdavo daryti pertrauką, nes kitaip pradėdavo nebesiorientuoti.

Požeminis miestas, Velička

Vos už 700 km nuo Lietuvos – XIII a. miestas po žeme. Druskų kasykloje yra 286 kilometrai koridorių, koplyčios, ežeras, čia vyksta ir koncertai, kylama karšto oro balionu, šokinėjama su virve. Plačiau skaitykite čia.

Vilko guolis, Kentšynas

Šiaurės Lenkijos miške iki šiol glūdi ištisas Hitlerio bunkerių miestas. Tai vieta, galėjusi pakeisti pasaulio istoriją – jeigu operacija „Valkirija“ būtų visiškai pavykusi, Hitleris būtų buvęs susprogdintas.

Zalipie kaimelis

Viskas – pradedant tiltais bei namų fasadais ir baigiant krosnimis ar šunų būdomis – šiame kaimelyje išmarginta gėlėmis. Tradicija prasidėjo prieš daugiau nei 100 metų, taip norint paslėpti namus nujuodinusius suodžius. Plačiau skaitykite čia.

Kaukolių koplyčia, Kudova Zdrujus

„Wikimedia Commons“ nuotr./Kaukolių koplyčia
„Wikimedia Commons“ nuotr./Kaukolių koplyčia

Šios koplyčios sienos ir lubos yra dekoruotos 3 tūkstančiais kaukolių. Rūsyje yra dar net 21 tūkst. skeletų. Šie palaikai – karų ir choleros epidemijos aukos.

Akmenys Stolovų kalnuose

123rf.com nuotr./Akmenys Stolovų kalnuose
123rf.com nuotr./Akmenys Stolovų kalnuose

Filmo „Narnijos kronikos: princas Kaspijanas“ gerbėjai šią vietą atpažins – ji buvo viena iš filmavimo vietų. Stolovų kalnų nacionaliniame parke esantys neįprastų formų akmenys – natūraliai susiformavę.

Aukščiausia Jėzaus statula pasaulyje, Svebidzinas

123rf.com nuotr./Jėzaus statula
123rf.com nuotr./Jėzaus statula

Tai yra pati aukščiausia Jėzaus statula pasaulyje. Jos aukštis – 33 m. Kiekvienas metras – vieneriems Jėzaus gyvenimo metams. Statulos kūrimas atsiėjo daugiau nei milijoną eurų ir užtruko apie ketverius metus.

Gravitacinė anomalija, Karpačas

VIDEO: Zagadka Anomalii Grawitacyjnej

Jeigu norite pamatyti tikrai neįprastą vaizdą – nuvykite į Karpačo miesto Strażackos gatvę. Stebėkite kokį nors ant žemės gulintį daiktą – kamuolį, butelį ar pan. Jis, atrodo, riedės į kalną, o ne nuo jo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje