Antradienis 2015.08.04
Pranešk naujieną
@Paulius Cubera Jau trečiadienį prie Lietuvos rinktinės prisijungia @JValanciunas, o ketvirtadienį #15min pateiks ir Jono mintis apie pasirengimą
@Dovydas Pancerovas Apie tai, kad turėtume daugiau kalbėti apie Lietuvą ir jos piliečius, o ne Rusiją #15minlt t.co/FJnnshc.. t.co/tgCevmb..
@Indrė Bungardaitė Atsikvėpimui nuo šio svtgl nelaimių pasaulyje – mažiausiai minutę žiūrėkite į šitą voverių foto #15minlt (@IGelunas) t.co/2ylUaWS..
Daugiau orai.lt

Studentų ekspertai atsako į klausimus (VI dalis)

Šaltinis: 15min.lt
Klaustukas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Klaustukas
A A

Suki galvą kur stoti? Įdomu išgirsti dabartinių studentų nuomonę apie konkrečias studijas? Neaiški bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka?

Viso to ir dar daugiau drąsiai klausk 15min.lt „Studentų zonos“ ekspertų. Patikimai ir kruopščiai atsakymus į rūpimus klausimus pateiks Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) atstovai. Dėl specifinių klausimai, susijusių su tam tikromis studijų programomis ar konkrečia aukštąja mokykla, konsultuojamasi su aukštosiomis mokyklomis.

Rašyk el.paštu studentai@15min.lt laukelyje tema nurodęs „klausk eksperto“ ir lauk atsakymo į rūpimą klausimą čia.

Eglė: baigiau pirmą kursą (moku už mokslą), tačiau bandau stoti į kitą universitetą, ar tai, kad jau baigus pirmą kursą, turės įtakos stojant kitur? Ačiū.

Tai priklauso nuo to, ar tęsite pradėtas studijas lygiagrečiai su naujomis, ar jas nutrauksite.  Jei po pirmo kurso studijas nutraukėte, tuomet galite gauti išrašą iš aukštosios mokyklos apie atsiskaitytus bei išklausytus dalykus. Jei tose studijose, į kurias įstosite šiemet, bus tokie patys studijuojami dalykai bei sutaps jų programos ir kreditų skaičius, tuomet gali būti, jog aukštoji mokykla šiuos dalykus Jums užskaitytų bei nereikėtų už juos atsiskaityti dar kartą. Jei studijuosite dviejose studijų programose iš karto, tuomet atsiskaityti dalykai vienoje aukštojoje mokykloje įtakos neturės kitų studijų eigai. Bet kokiu atveju baigtas pirmas kursas įtakos stojimo balui neturės.

Mantas: Sveiki, kur būtų galima gauti darbo leidimą dirbti JAV, darbinantis be agentūrų pagalbos?

Visą informaciją apie vykimą į Jungtines Amerikos valstijas, darbą bei gyvenimą ten galite rasti JAV ambasados tinklalapyje http://vilnius.usembassy.gov. Ten pat rasite ir kontaktinę informaciją, jei paskambinsite arba parašykite elektroninį laišką – atsakymus į dominančius klausimus tikrai gausite.

Kotryna: ką daryti, jei įstosiu į mokamus magistratūros mokslus ir negalėsiu sumokėti iškart visos sumos už mokslus?

Tokiu atveju dauguma aukštųjų mokyklų sutinka, jog studijų kaina būtų sumokama dalimis. Tuo metu, kai pasirašysite sutartį su aukštąja mokykla reikėtų nepamiršti paklausti kada ir kur reikia parašyti prašymą dėl leidimo studijų kainą mokėti dalimis.

Komentarai: 1
Žymės Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą
x

Pranešti klaidą

x

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min.lt