Artūras Šeštokas „Portretas Nr. 21“ – linkėjimai iš XXI amžiaus

Šią fotografijų seriją pradėjau kurti 2018 metais, naudodamasis dar XIX a. antroje pusėje išrastu šlapio kolodijaus metodu. Simboliška, kad tokiu būdu ant stiklo plokštelės padarytos fotografijos vadinamos ambrotipais – iš senosios graikų kalbos žodžio „ambrotos“ reiškiančio „amžinas, nemirtingas“. Atgyvenusi, sena technologija suteikė galimybę visiškai kitaip pažvelgti ne tik į patį fotografavimo procesą, bet ir žmogų, kurį fotografuoju, pasaulį aplinkui, galiausiai patį save. Tai tapo instrumentu, atrakinusiu ir išlaisvinusiu mano paties matymą ir padedančiu reflektuoti patirtis, santykius, būsenas.

Man iki šiol sunku paaiškinti šios technikos išskirtinumą ir tai, kokį gylį ji suteikia žmogaus portretui. Bene akivaizdžiausia – tai pats vaizdas, kuris gerokai skiriasi nuo skaitmeninės ar net juostinės fotografijos. Ambrotipai tiesiog skamba savo gelme, detalumu, pustonių perteikimu bei itin subtiliais vaizdiniais niuansais. Šitokiu būdu padarytame portrete atsiskleidžia kai kas daugiau nei vien paviršinis žmogaus atvaizdas. Rodos, žmogų imi matyti vidiniu regėjimu, tokį, koks jis yra pats sau, už visų socialinių vaidmenų bei kaukių.

Nuostabos ir atradimų yra kupinas šis kūrybinis procesas, kuriame „amžinybės estetika“ išryškina giliausius ir paslaptingiausius žmogaus būties aspektus. Žvelgiant į šias nuotraukas, rodos, jose pavyksta pagauti neregimąją žmogaus dalį ir tokiu būdu sukurti įstabią žmogiškumo kolekciją, kuri sujungia gyvenusius iki mūsų ir būsimus po to...

„Portretas Nr. 21“ – tai linkėjimai ateičiai iš XXI amžiaus.

Benas
Albertas
Aleksas
Danguolė
Algirdas
Andrius
Ilona
Danielius
Erlandas
Magdalena
Paulius
Vilius
Toma
Valentinas
Augustinas
Ignas
Gintaras
Tomas
Sondra
Romas
Saulius
Tomas
Vaclovas